Je mnoho důvodů proč dodržovat pitný režim

bella67 / Pixabay

bella67 / Pixabay

Dokud jsme zdraví, tak nás nic nezajímá. Ovšem ve chvíli, kdy začneme mít zdravotní potíže, hledáme informace, odpovědi a řešení na náš neduh. Přestože se dávají na výzkum miliardy korun, častokrát se jen dovídáme, etiologie neznámá. Ano, spousta lékařů nezná příčiny mnohých těžkých onemocnění člověka.  A objev o vlivu nedostatku vody na nemoci jak se někdy jeví, je nejfascinující objev v celé historii medicíny.

Dr Batmanghelidjem žák dr Fleminga (objevitele penicilinu), se během islámské revoluce v Íránu v roce 1979 stal politickým vězněm a byl držen v přísné íránské věznici Evin. Zde užasl nad skutečností, že dvě sklenice vody ulevily vězni s vážnými břišními bolestmi, souvisejícími s peptickým vředem. Během několika minut nesnesitelné bolesti polevily. Objevil se první důkaz o tom, že obyčejná voda ulevuje a léčí mimo jiné i žaludečně-střevní potíže. Jeho pobyt ve vězení přispěl k porozumění mnohých fyziologických efektů nedostatku vody a spojitosti s mnoha nemocemi.

Úvaha o vodě

Vědí i děti školou povinné, že lidské tělo se skládá z asi 75% vody (H2O). A pokud chceme být silní a zdraví, tak dospělé osoby by měli denně vypít 2 až 2 a půl litru vody.  Pochopitelně vody bez bublinek.  Ruku na srdce. Kolik čisté vody vypijete denně vy?  Vodu ne, ale Coca-Colu, džusy, sladké limonády ano, přestože se jedná o nápoje  nadopované bílým cukrem a sladidly. A pak se divíme, že máme žaludečně-střevní potíže, artritidu, deprese, migrény, alergie, astma, kožními problémy, zničenou imunitu, zácpu, zvýšený cholesterol, vysoký krevní tlak a další a další neduhy. Je tu hrozba nejvyšší – rakovina.

Chronicky dehydrovaný organismus potřebuje tři měsíce k tomu, aby se znovu zavodnil.  A to jen za předpokladu, že budete pít denně doporučenou dávku čisté vody.   Dodržujte pitný režim a vaše zdravotní problémy zmizí nebo se váš zdravotní stav zlepší. Ideálně si do každé sklenice vody přidejte špetku minerální (nejlépe himálajské) soli. Nepoužívejte stolní sůl, je stejně nebezpečná jako bílý cukr. Taktéž se doporučuje pít voda s citronem.

Dostali jste chuť na čistou vodu? Na zdraví!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..