Bolest v levém boku může mít mnoho příčin, a proto není jednoduché identifikovat, odkud tato bolest pochází, či o jakou se jedná nemoc. Každopádně nás bolest upozorňuje na to, že něco není v našem těle v pořádku. Neberte proto žádnou bolest na lehkou váhu, pokud toužíte po pevném zdraví.
Krátkými a neintenzivními bolestmi na levém boku není nutné se zabývat. Něco jiného ale je, pokud máte silné a dlouho přetrvávající bolesti. Potom je návštěva odborného lékaře nevyhnutelná.
V oblasti břišní dutiny se nachází několik k životu nezbytných orgánů, a proto není v této oblasti dobré bolest podceňovat.
Nachází se zde:
- část slinivky
- slezina
- levá část jater
- levá část žaludku
- levá část tlustého střeva
- levá ledvina a močovod
- část aorty
Bolest na levé straně břicha nikdy nepodceňujte
Bolest v levém boku může mít zdroj i ve svalech, nervech, cévách a také kůži. Může být případně i přenesena, což znamená, že bolest v levém boku nemusí být způsobena orgány, které se nacházejí v jeho blízkosti, ale např. levou plící nebo dokonce srdcem.
Levostranná bolest břicha po jídle může znamenat právě nevypočitatelný vřed. Taktéž nahromaděné plyny v žaludku, nebo plyny vytvořené z potravin ve střevech, mohou způsobit bolest na levé straně břicha a pocity plnosti.
Některé druhy zánětlivého onemocnění vytvářejí jakési kapsy ve střevech, které se mohou naplnit jídlem a odpadem, což způsobuje bolest a nepravidelné vyprazdňování.
Prasklá slezina je nejčastěji traumatické poranění což se může přihodit při sportu nebo u pěstního souboje či autonehody.
A v neposlední řadě bychom mohli vzpomenout i srpkovitou anémii. Běžné příznaky bývají spojené s bolesti v levé části břicha, otoky rukou a nohou, zežloutnutí kůže, časté infekce, opožděný růst a problémy se zrakem.