Kyselina hyaluronová je proto skvělá zejména na suchou nebo vrásčitou pleť. Tím, jak zvedá svůj objem, totiž zároveň vyplňuje drobné nedostatky a prohlubně v pleti. Pomáhá ji zároveň déle držet svěží, vláčnou a rozjasněnou. Teď však získává silnou konkurenci. Jmenuje se kyselina glykolová. A jaké nám může poskytnout výhody?
Glykolový peeling jako skvělá první volba
Ovšem péče o pleť není jen o správné hydrataci. Stejně důležité je také její omlazení, prováděné za pomoci té správné techniky peelingu. Ale nepředstavujte si ji jako hrubou složku, která odumřelé buňky pokožky doslova sedře. Kyselina glykolová působí v tomto ohledu zcela jinak.
Dokáže totiž narušit vazby mezi živými a mrtvými buňkami, které poté jednoduše bez větší námahy odpadnou. A co víc, na prospěšné působení na vaši tvář jí stačí jen několik minut.
Jak vám může kyselina glykolová pomoci
Nejde však jen o čistě kosmetickou proceduru, pravidelný peeling prováděný šetrnou metodou může mít na naše zdraví vliv i v mnoha dalších oblastech. Jmenovat bychom mohli například akné, seboreu, keratózu, rozšířené póry, změny v zabarvení kůže (zvýšená pigmentace) nebo stále častěji se objevující chloasmu.
Pravidelný peeling prováděný tu správnou metodou může pomoci mnoha těmto stavům předejít, případně pomůže i s jejich léčbou. Ovšem pokud jste se právě rozhodly, že se pustíte do samoléčby, rozmyslete si to. Použití kyseliny glykolové s sebou totiž může přinášet i rizika.
Přesné načasování
Podle koncentrace zakoupeného výrobku se doba jejího působení pohybuje mezi 4-6 minutami. Ovšem vše záleží i na stavu vaší pleti nebo metodě, použité pro její předaplikační ošetření. Všechny kosmetičky, které s vysoce koncentrovanými přípravky pracují, se proto neobejdou bez speciálního školení. Pokud ho nemáte, raději na silné profesionální přípravky zapomeňte.
Dejte si pozor na koncentraci
Poznáte je snadno. Koncentrace účinné látky se totiž pohybuje okolo 70%. To v peelinzích, mastech nebo tonicích určených pro běžné uživatelky, je její množství mnohem nižší. Leckdy nedosahuje ani 10 %. Takové výrobky stačí užívat podle návodu na obalu, není nutné aplikovat žádný speciální postup.
Jak vypadá ošetření kyselinou glykolovou
Pokud se rozhodnete dopřát si glykolový peeling v salónu, připravte se na to, že pleť bude třeba nejdříve odmastit. Teprve potom přijde na řadu samotná procedura. Zabere to jen pár minut. Sérum je naneseno prakticky okamžitě a po uplynutí doporučené doby se pouze smyje vodou. Nemusíte se tedy bát ničeho přehnaně složitého.
O ošetřenou pleť se musíte správně starat
Pro vás však vše rozhodně nekončí. Musíte si totiž uvědomit, že odumřelé buňky mají pro naši pleť jednu zásadní funkci – jejich vrstva nás chrání před všemi negativně působícími vnějšími faktory, a to zejména před UVA a UVB zářením. Ihned po aplikaci je proto nutné obličej ošetřit kosmetikou se SPF faktorem 30. A to bez ohledu na právě převládající roční období. V tomto ošetření pokračujte týden, teprve poté hrozba popálenin od sluníčka pomine.
V dobrých kosmetických salonech budou mít pro vás tuto kosmetiku už nachystánu, a také doporučí, jak se o pleť starat dál. Maximálního účinku dosáhnete, pokud glykolový peeling zkombinujete s hydratační kůrou, třeba právě s výše zmíněnou kyselinou hyaluronovou.