Při boji s akné je nesmírně důležitá pravidelná hygiena

Akné je nepříjemným problémem zvláště v pubertálním věku, nevyhýbá se ale v zásadě nikomu. Jak se zachovat a co dodržovat, aby nás nepronásledovalo příliš často?

Pomoci nám může například medová maska. Pokud si její účinky vychutnáme alespoň jednou týdně, rozhodně prospějeme svému zdraví nejen v oblasti akné. Med je totiž silně antibakteriální a jako takový pak zabraňuje kožním infekcím.

Základem je pravidelná hygiena

Dvakrát denně oplachovat obličej teplou vodou, to je základ. Osušit ale pomocí froté ručníku a určitě nijak tvrdě nedrhnout. Čím více drhneme, tím bude naše pleť mastnější.

A co dál? Měli bychom si česat vlasy z obličeje, protože mastné vlasy zvýší pravděpodobnost mastnosti naší pokožky a tím pádem bohužel i tvorby akné. Chybu neuděláme tehdy, pokud budeme užívat multivitaminové preparáty, akné totiž může signalizovat jen nedostatek nějakého vitamínu.

Přečtěte si:  Artróza je strašákem hlavně starších lidí. Poradíme, jak na ni

Pokud chceme bojovat účinně s akné, není od věci se občas trochu najíst mrkve. Tato zelenina totiž obsahuje betakaroten, který posiluje kůži a zlepšuje její odolnost, kromě toho se podílí na hojivých procesech, které právě po vymačkání „pupínků“ nastávají.

Na make-up raději zapomeňte

Podobně tak nevhodná je aplikace make-upu, který jen ucpává naše kožní póry a díky tomu, že kůže nemůže dýchat, zbytečně se promašťuje a tvoří se akné. Často bychom také měli prát ložní povlečení, které vstřebává přebytečný maz z naší pokožky.

Co je však asi nejdůležitější, ale rozhodnutí je samozřejmě na každém z nás – neměli bychom si akné vymačkávat. Ranka se totiž poté často infikuje v podstatě čímkoliv zvenčí a hojení se tak v žádném případě neurychlí, v horším případě pak vznikají i jizvy.

Přečtěte si:  Sexshop Růžový slon vám nabídne množství erotického zboží

S akné se setká prakticky každý

Během života akné poskytne takřka sto procent populace, jedná se o chronické onemocnění kůže. Většinou se přestává objevovat po třiadvacátém roce našeho života, někdy ale přetrvává až do čtyřicítky. Kromě fyzických následků má akné následky i na naší psychice, celkem pochopitelné je snížení sebevědomí a dost možné i deprese.

Výskyt akné přitom těžko ovlivníme, je totiž často dědičné a odvislé od hormonální aktivity. Pokud se ale vyvarujeme anabolických steroidů a stresu, můžeme výskyt akné částečně přeci jen omezit.

Při boji s akné je nesmírně důležitá pravidelní hygiena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..