The Young Girl The Person Women  - MirceaIancu / Pixabay

Zrcadlem našeho zdraví je náš životní styl

Dnešní uspěchaná doba, špatné stravovací návyky, nadměrné pracovní vytížení a nedostatek spánku jsou faktory které negativně působí na naše zdraví.

Klasický model, kdy člověk ráno vstává místo snídaně má hrnek silné kávy a až po cestě do práce zastávka pro jídlo které nemá nic společného se zdravou stravou. V zaměstnání se setkává se stresovým prostředím a minimálním časem na obědovou pauzu. Jediným prostředím pro klid a odpočinek je ve večerních hodinách domácí prostředí.

Lidské tělo je ten nejdokonalejší stroj, ale taky zrcadlo našeho životního stylu. Mezi nejznámější civilizační choroby patří:

  • cukrovka,
  • obezita,
  • rakovina,
  • deprese,
  • chronický únavový syndrom,
  • zánětlivá revmatická onemocnění,
  • lupenka,
  • předčasné porody a potraty

Tyto můžeme s velké části (vyjma dědičných faktorů) ovlivnit úpravou životního stylu. Měli bychom jíst pestřejší stravu, věnovat se sportu, odpočívat a nekonzumovat nadměrně alkohol. Pokud se nedaří skoncovat s kouřením, tak ubrat počet cigaret na minimum.

Proces stárnutí je úzce spjat se životním stylem, proto se často najde člověk, který pod vlivem již zmíněných faktorů vypadá i o 10 starší. Zejména ženy pod vlivem stresu, kouření a nedostatku spánku trpí na vypadávaní vlasů a poruchy menstruačního cyklu a tím spojené problémy s početím. U mužů se zrychlený proces stárnutí zapříčiněný špatným životním stylem často projevuje poklesem libida a celkovým nezájmem o reprodukci.

Bludný kruh? Jak z něj ven?

Zamyšlením se nad postojem k sobě samému, a to s pohledu stravování a životního stylu, je cesta z bludného kruhu špatného životního stylu velmi jednoduchá. Je si ale potřeba uvědomit, že změna životního stylu nemá „konečnou“, ale je to trvalá životní změna která nám přinese nejen vizuální výsledky, ale také pevné zdraví a psychickou pohodu.

Přečtěte si:  Seriál: HIV/AIDS – vykonstruovaný podvod II.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..